Risikostyring (Risk Management) har blitt stadig viktigere i vårt samfunn og er strategisk viktig for å sikre oppnåelse av forretnings- og operasjonelle målsettinger. Foreningens formål er å bidra til økt fokus på risikostyring i norske bedrifter og å tilpasse praktisk risikostyring til norske rammebetingelser.

Foreningen skal ikke være et forum for forretningsmessige aktiviteter, og har foreløpig hatt hovedfokus på risikoavlastning og forsikring.

Foreningens formål søkes blant annet fremmet ved avholdelse av medlemsmøter med foredrag og erfaringsutveksling, samt å skape debatt og økt fokus på bedriftenes risikohåndtering.  Foreningen vil også søke å etablere erfaringsgrupper, bidra til å utvikle nettverk blant medlemmene og ha fokus på kursing og skolering innen risikostyring. 

I 2009 ble Norwegian Risk Management Association, NORIMA, dannet. 
Foreningen har en internasjonal dimensjon ved at den vil samarbeide med tilsvarende foreninger i bl.a. Sverige og Danmark samt at den vil være medlem av FERMA(se lenker).

Møter & konferanser

Ingen hendelse i kalenderen
man tir ons tor fre lør søn
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Logg inn